SZKOLENIA

Posiadamy 4 w pełni wyposażone szkoleniowe stanowiska polerskie, przy których udostępniamy oświetlenie z lupą, system ultradźwiękowy piggySonic® w komplecie z uchwytem ultradźwiękowym, pilnikarką i z bezszczotkowym mikrosilnikiem Power z głowicą kątową, oraz grawerską kulę magnetyczną, środki czyszczące itd.

Szkolenia odbywają się najczęściej w naszej siedzibie w Złotnikach k/Poznania, ale jeśli istnieje taka potrzeba, możemy przeprowadzić je także w Waszej firmie.

Kurs szkoleniowy opracowany został na bazie podręcznika: „Nowoczesne metody polerowania na wysoki połysk”. To najważniejsze informacje zebrane dzięki wieloletniemu doświadczeniu i przedstawione w przejrzystej, usystematyzowanej i łatwo zrozumiałej formie.

Ponad 460 zdjęć i ilustracji przedstawiają w jasny i czytelny sposób, jak można osiągnąć wymagany poler, szybko i łatwo, a dołączony do podręcznika film DVD obrazowo przedstawi pojedynczy etap pracy. 

Kurs polerowania - podstawowy dla ślusarzy narzędziowych i pracowników utrzymania ruchu

W ciągu 2 bardzo intensywnych dni kursu pokażemy i przećwiczymy z Wami podstawy procesu polerowania: usuwanie warstwy po elektrodrążeniu z pomocą pilników ceramicznych i polerki ultradźwiękwej. wyrównanie osełkami/kamykami easyLap #220 do #600 docieranie z pomocą pasty diamentowej 6 µm i twardego nośnika. połysk pastą diamentową 3 µm na miękkim nośniku. likwidacja smug watą i pastą diamentową 1 µm.
Naszym celem jest, aby na koniec 2 dnia próbka formy została obrobiona na gotowo, , tj. szlifowanie ziarnem 400 i 600, docieranie i polerowanie diamentem 6 μm, 3 μm i 1 μm na wysoki połysk. Przez te 2 dni otrzymacie dobre podstawy dla waszych zadań polerowania.

Koszt: € 699,00 + VAT/osoby 
Kurs 2-dniowy oraz podręcznik „Nowoczesne metody polerowania na wysoki połysk“ + DVD z 3 godzinami szkoleniowego video, certyfikat, napoje i lunch.
Koszty noclegu nie są wliczone w cenę. Chętnie jednak zarezerwujemy dla Was hotel w pobliżu.
Liczba uczestników: max, 4 osoby
Czas: 2 dni, od 8:00 do 16:00

Kurs: spawanie naprawcze dla ślusarzy narzędziowych i pracowników utrzymania ruchu

Spawanie naprawcze przy budowie form i narzędzi, a w szczególności na utrzymaniu ruchu jest i pozostaje niezwykle gorącym tematem. Zużycie, przede wszystkim na krawędziach zamykających form, jest z pewnością głównym powodem potrzeby spawania naprawczego. Do tego dochodzą jeszcze błędy przy budowie narzędzi i typowe „wypadki” na produkcji. W trakcie kursu będziemy zajmowali się różnymi technikami spawania i przedstawimy wady i zalety poszczególnych systemów.
Następnym ważnym punktem jest dobór odpowiednich materiałów do spawania. Jakie są kryteria wyboru materiału ? Sam materiał, jego twardość czy średnica ?
Na koniec przedstawimy Wam jak wybrać optymalna strategię spawania ? Co należy przestrzegać przy spawaniu, aby wykonać naprawa szybko i możliwie bez szkód.

Koszt: € 320,00 + VAT/osoby
Kurs 1-dniowy oraz materiały z prezentacji, certyfikat, napoje i lunch.
Koszty noclegu nie są wliczone w cenę. Chętnie jednak zarezerwujemy dla Was hotel w pobliżu.
Liczba uczestników: max, 4 osoby
Czas: 9:00 do 16:00

Spawanie i polerowanie przy naprawie form dla ślusarzy narzędziowych i pracowników utrzymania ruchu

Bardzo często pojawia się te same pytania : Jak możemy fachowo naprawić nasze formy ?
Jak ponownie wypolerować naprawione miejsca ?

Odpowiedzi na te pytania otrzymacie w trakcie naszego kursu: spawanie & polerowanie przy naprawie form. W ciągu jednego dnia szkolenia będziemy :

  • zajmować się mikrospawaniem,
  • odświeżymy i poszerzymy naszą teoretyczną wiedzę o polerowaniu,
  • ustalimy pewien plan, jak możemy naprawić uszkodzone miejsce i ponownie je wypolerować.

Każdy uczestnik kursu otrzyma wypolerowana próbkę z uszkodzona powierzchnią. W części praktycznej własnoręcznie: naprawicie uszkodzenie z pomocą mikrospawania, a następnie wyprowadzicie kształt powierzchni i wypolerujecie miejsce naprawy, zgodnie z ustalonym wcześniej planem.

Koszt: € 369,00 + VAT/osoby
Kurs 1-dniowy oraz materiały z prezentacji, certyfikat, napoje i lunch. 
Koszty noclegu nie są wliczone w cenę. Chętnie jednak zarezerwujemy dla Was hotel w pobliżu.
Liczba uczestników: max, 4 osoby
Czas trwania kursu: 9:00 do 16:00

Kurs polerowania dla kadry kierowniczej

Zasadniczo polerowanie jest ostatnim etapem w procesie produkcji narzędzi i form do przetwórstwa tworzyw. W praktyce ta ręczna praca jest wykonywana pod dużą presją czasową. Wynik polerowania jest mocno zależny od zręczności i poziomu wiedzy każdego z polerników. W trakcie tego 1-dniowego kursu przedstawimy i omówimy teoretyczne i praktyczne aspekty procesu polerowania. Do tego poświecimy trochę czasu dla przedstawienia stanowiska polerskiego wyposażonego w odpowiednie narzędzia i urządzenia. Największy nacisk przykładamy do części teoretycznej. Ale polerowanie to przede wszystkim praktyka. Dlatego na prostej próbce przećwiczymy podstawowe etapy polerowania, abyście wyczuli i zrozumieli trudności i zmagania waszych polerników. Szkolenie podzieliliśmy na trzy bloki:

  1. części teoretyczna 3: 00 h
  2. ćwiczenia praktyczne 2: 00 h
  3. wymiana doświadczeń - dyskusja 1: 00 h

Na koniec dnia będziecie już znać podstawy polerowania i możecie służy radą swoim pracownikom.

Ten kurs szkolenia dedykowany jest dla właścicieli i kadry kierowniczej w narzędziowniach oraz w wtryskarniach na utrzymaniu ruchu.

Koszt: € 369,00 + VAT/osoby 
Kurs 1-dniowy oraz podręcznik „ Nowoczesne metody polerowania na wysoki poysk” materiay z kursu, certyfikat, napoje i lunch.
Koszty noclegu nie są wliczone w cenę. Chętnie jednak zarezerwujemy dla Was hotel w pobliżu.
Liczba uczestników: max, 4 osoby
Czas trwania kursu: 9:00 do 16:00

Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu. Informacje zamieszczone na stronie internetowej mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies w Państwa przeglądarce oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.