PICCO LASER

Olśniewające wyniki w praktyce
Technologia laserowa dla techników dentystycznych, złotników i jubilerów.

Najważniejsze cechy

  • Mały, mobilny, mocny
  • Wysoka moc szczytowa impulsu
  • Wszystkie funkcje sterowane joystickiem
  • Zmotoryzowany posuw w osiach X / Y / Z oraz osi R (opcja)
  • Bezpośrednie źródło generacji promieni lasera (rezonator)
  • Wyjątkowo elastyczne rozwiązanie

Dokumenty do pobrania


Brilliant achievement in practice

Picco laser - Dokument 2


Picco laser - Tabela

Kompaktowy, mobilny i mocny

Dzięki wysokiej dokładności, urządzenia do spawania laserowego są obecnie stosowane regularnie w przemyśle lotniczym i samochodowym, a także w produkcji narzędzi i form. Możliwości spawania laserowego, a w szczególności obróbka najmniejszych detali czyni z tej technologii idealne narzędzie również dla techników dentystycznych, złotników i jubilerów. Specjalnie dla tych grup zawodowych OR Laser opracował bardzo kompaktową spawarkę laserową PICCOLASER, łączącą w sobie wysokie wymagania jakości z najnowszymi osiągnięciami naukowymi. Zintegrowane i zmotoryzowane 4 osie pozwalają na powtarzalną dokładność rzędu 0,1mm. Modułowa budowa urządzenia pozwala skonfigurować system zgodnie z konkretnymi wymaganiami technicznymi.

Charakterystyka produktu

Precyzyjna dokładność

System PICCOLASER zastępuje konwencjonalne metody lutowania, spawania czy przetapiania, cechuje się jednak dużo wyższą precyzją, szybkością i powtarzalnością (ustawione parametry można zapisać, a następnie szybko przywołać z pamięci)
Inaczej niż w przypadku konwencjonalnego lutowania czy zgrzewania, w miejscu łączenia techniką laserową następuje jednolite przetopienie.
Spawanie laserowe punktu lub obszaru zapewnia optymalny wynik, całkowicie pozbawiony przebarwień, dziurek i innych wad. Dzięki temu czas obróbki po spawaniu znacząco się skraca a jakość fizycznie i optycznie jest bez zarzutu. Czas i koszty są zaoszczędzone.
Dalsze naprawy lub korekty można od teraz bezproblemowo przeprowadzać laserem.

Doskonały dla jubilerów i złotników
PICCOLASER został stworzony nie tylko dla ekspertów z dziedziny techniki laserowej, ale także dla techników chcących po prostu złączyć metal z metalem. Korzystanie z tego systemu laserowego jest szybkie i proste.
Dzięki poręczności i mobilności lasera można szybciej uporać się z filigranowymi zadaniami,a rezultaty znacząco przewyższają te, osiągane konwencjonalnymi technikami przy wszelkich zadaniach spawania i łączenia.

Oszczędność czasu do 70%
Aby połączyć ze sobą odlewy ze stopu dentystycznego, potrzeba „drugiego” lub „trzeciego” stopu o niskiej temperaturze topnienia. Punkt topnienia lutu musi być niższy od punktu stygnięcia lutowanego stopu. W przeciwnym razie części, które mają być połączone, odkształcą się i podtopią podczas lutowania. System PICCOLASER umożliwia dokładne, punktowe działanie z dokładnie dopasowaną energią. Dzięki ograniczonej strefie spawania można pracować bezpośrednio na modelu głównym.
Poza tym , pojawia się możliwość dla Waszej firmy wykonywania napraw i korekcji usługowo.

Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu. Informacje zamieszczone na stronie internetowej mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies w Państwa przeglądarce oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.