ORLAS STATION

Zgrzewanie termoplastów i automatyczne spawanie w technologii skanera

Najważniejsze cechy

  • technologia skanera
  • gotowość do pracy 24/7
  • obrabianie elementów do 100kg
  • niski wpływ termiczny
  • kontrola procesu online
  • krótkie czasy cyklów
  • wysoka produktywność
  • wysoka precyzja spawów
  • kompatybilny z podajnikiem proszku i dyszą proszkową
  • kompatybilny z oprogramowaniem CAD/CAM Orlas Suite

Dokumenty do pobrania


Laser plastic welding

Orlas station - Dokument 2


Orlas station - Tabela

Silny i elastyczny

System laserowy Orlas Station wyróżnia się niewielkimi wymiarami, co umożliwia łatwe zintegrowanie go w różnych środowiskach produkcyjnych. Ten solidny system został opracowany do pracy w trybie 24/7. Świetnie sprawdzi się zarówno do krótkich serii jak i do produkcji masowej. Soczewki f-theta i dwa lustra galwaniczne precyzyjnie prowadzą promień lasera do obrabianego przedmiotu. 
Stacja ORLAS oferuje płaszczyznę roboczą o wymiarach 560 mm X 560 mm.
Średnicę plamki lasera można dostosować dzięki zastosowaniu technologii skanera.

Charakterystyka produktu

Intuicyjna obsługa poprzez ekran dotykowy

Wszystkie parametry i zapisane dane stacji laserowej Orlas Station można obsługiwać za pośrednictwem ekranu dotykowego. Wszystkie ważne funkcje można przywołać zaledwie kilkoma kliknięciami. Dodatkowo wstępnie zdefiniowane dane można zapisać w dowolnym momencie i korzystać z nich podczas dalszych operacji.

Wyświetlacz jest podzielony na 3 okna i umożliwia szybką nawigację po oprogramowaniu. W oknie stanu wyświetlane są wszystkie najważniejsze informacje,a okno parametrów pokazuje wszystkie aktualne parametry systemu lub parametry spawania i umożliwia ich zmianę bezpośrednio podczas spawania.
Precyzyjnie stworzone oprogramowanie posiada szeroki zakres funkcjonalnych plików DXF, które mogą być załadowane do programu.

Opcja: Sterowanie z ORLAS Suite
Modułowe oprogramowanie CAD/CAM ORLAS SUITE z OR Laser zostało stworzone do planowania prawie wszystkich rodzajów obróbki laserowej: znakowania, grawerowania, cięcia, spawania, napawania drutem i proszkiem.

Jest to pierwsze i jedyne kompleksowe oprogramowanie dla przemysłowych aplikacji laserowych, które jest w stanie odczytywać i przetwarzać różne formaty plików i kontrolować wszystkie systemy laserowe.
ORLAS SUITE doskonale nadaje się do wspierania i planowania strategii produkcji. Oprogramowanie obsługuje najpopularniejsze formaty plików CAD 3D, w tym STEP i IGES. System świetnie sprawdza się również jako narzędzie do klasycznych zadań spawalniczych oraz znakowania, a także napawania laserowego na bazie proszku (także do nakładania wielu warstw).

Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu. Informacje zamieszczone na stronie internetowej mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies w Państwa przeglądarce oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.