ORLAS PORTAL

Nowy wymiar znakowania laserowego

Najważniejsze cechy

 • Impulsowy Fiber laser o doskonałej jakości wiązki (M²<1,3)
 • Maksymalna precyzja dzięki synchronicznemu posuwowi wszystkich osi
 • Przyjazna dla użytkownika obsługa za pomocą joysticka 3D
 • Dzięki oprogramowaniu do etykietowania można podejrzeć wszystkie znaki, obiekty, grafiki, loga, kody kreskowe, kody matematyczne
 • Znakowanie wszystkich stali i materiałów nieżelaznych. Ceramika i szkło (obróbka wstępna przy użyciu specjalnego sprayu do znakowania)
 • Wysoka jakość znakowania: odporna na ścieranie i warunki atmosferyczne, a także przyjazna dla środowiska 
 • Bezkontaktowy i nisko-inwazyjny proces
 • Maksymalne pole opisu 700mm x 700mm
 • Obróbka elementów o wadze do 1000kg
 • Pozycjonowanie z precyzją 0,01mm
 • Maksymalne przyśpieszenie w osi 1m/s²
 • Maksymalna prędkość posuwu 30 m/min
 • Kompatybilny z podajnikiem proszku i dyszą proszkową
 • Kompatybilny z oprogramowaniem CAD/CAM Orlas Suite

Dokumenty do pobrania


The new dimension in laser marking

Orlas portal - Dokument 2


Orlas portal - Tabela

 

Dla dużych obciążeń.... - z najlepszymi wynikami.

Dzięki innowacyjnym laserom znakującym OR Laser od dawna ustanawia standardy w zakresie znakowania i grawerowania laserowego. System zachwyca dużą mocą lasera 50W i wysoką precyzją. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich możliwych zadań znakowania i grawerowania. Minimalna szerokość punktowa wynosi 50μm przy maksymalnej energii impulsu 1,5 mJ.

Wysoce dynamiczna i precyzyjna stacja do obróbki laserowej wyposażona jest w siłownik liniowy pracujący w trzech osiach. W każdej osi przyspieszenie dochodzi do 1 m/s² przy maksymalnej prędkości 30 m/min. Solidna konstrukcja wraz z bezpośrednim czujnikiem położenia zapewniają maksymalną precyzję.Brak filmów

Charakterystyka produktu

1000kg to nie problem dla ORLAS PORTAL

Z systemem ORLAS PORTAL można obrabiać elementy o wadze do 1000kg. Przestrzeń robocza to 800mm x 800mm x 200mm. Jest to możliwe dzięki zaawansowanej technologii głowicy skanującej i trzech bardzo precyzyjnych, dynamicznych osiach napędzanych silnikami liniowymi. Maksymalne przyspieszenie w osiach osiąga 1m/s² przy maksymalnej prędkości do 30m/min. Stół roboczy składa się z grubej płyty granitowej, zapewniającej brak wibracji i wysoce precyzyjne przetwarzanie z bardzo dużą prędkością. Na maksymalną elastyczność systemu składa się dodatkowo oś obrotu i stół obrotowy. Tak jak w przypadku wszystkich zamkniętych systemów laserowych OR Laser, system ORLAS PORTAL spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i może być stosowany we wszystkich pomieszczeniach bez dodatkowych zabezpieczeń.

Działa bez zarzutu: wbudowany sprzęt i oprogramowanie
System jest sterowany przez oprogramowanie do znakowania i grawerowania opracowane przez firmę OR Laser spełniające wiele wymagań stawianych nowoczesnym fabrykom przemysłowym. Idealne do obróbki końcowej, przetwarzania z plików CAD, oznaczania sekwencji, bezpośredniego wpisu tekstu, kodów kreskowych czy czasu i daty. Bezproblemowe importowanie plików AI, DXF, HPGL, BMP i JPG.

Cały proces edycji można śledzić w czasie rzeczywistym za pomocą kamery o wysokiej rozdzielczości. Ponadto zintegrowane automatyczne rozpoznawanie podzespołów zwiększa funkcjonalność "oznaczania w locie" oraz wiele innych użytecznych funkcji, umożliwiających wydajne i ekonomiczne wykorzystanie urządzenia.

Opcja: Sterowanie z ORLAS Suite
Modułowe oprogramowanie CAD/CAM ORLAS SUITE z OR Laser zostało stworzone do planowania prawie wszystkich rodzajów obróbki laserowej: znakowania, grawerowania, cięcia, spawania, napawania drutem i proszkiem.

Jest to pierwsze i jedyne kompleksowe oprogramowanie dla przemysłowych aplikacji laserowych, które jest w stanie odczytywać i przetwarzać różne formaty plików i kontrolować wszystkie systemy laserowe.
ORLAS SUITE doskonale nadaje się do wspierania i planowania strategii produkcji. Oprogramowanie obsługuje najpopularniejsze formaty plików CAD 3D, w tym STEP i IGES. System świetnie sprawdza się również jako narzędzie do klasycznych zadań spawalniczych oraz znakowania, a także napawania laserowego na bazie proszku (także do nakładania wielu warstw).

Specyfikacja

Przestrzeń robocza:

oś X 600mm
oś Y 600mm
oś Z 380mm

Napęd
Szybki posuw X/Y/Z 30/30/30m/min

Powierzchnia robocza:
Stół roboczy 800mm x 800mm. Maksymalna wysokość elementu 200mm.

Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu. Informacje zamieszczone na stronie internetowej mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies w Państwa przeglądarce oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.