EVO MOBILE

1

System laserowy idealnie nadający się do: spawania, napawania, napawania proszkowego

Najważniejsze cechy

  • kompaktowa konstrukcja
  • prosta obsługa poprzez ekran dotykowy
  • oprogramowanie Autoweld dla zautomatyzowanych procesów spawania
  • wysoka moc szczytowa impulsu
  • wbudowana funkcja video
  • kompatybilny z podajnikiem proszku i dyszą proszkową
  • kompatybilny z oprogramowaniem CAD/CAM Orlas Suite

Dokumenty do pobrania


Evo mobile - Dokument 1

Evo mobile - Dokument 2


Specyfikacja lasera

DIODELINE 120 W  160 W  200 W   300 W 450 W 
Typ lasera    laser-diodowy  
Max. średnia moc   120 W 160 W  200 W  300 W  450 W
Moc szczytowa impulsu   1,5 kW   3 kW   4,5 kW
Max. energia impulsu   15J   30J   45J
Czas impulsu   0,1-50 ms    
Częstotliwość impulsu                        0,1 - 100 Hz (100 Hz)     
Średnica plamki   0,05-2,0 mm    
Zasilanie sieciowe  230/1/50    

 

Nd:YAG 120 W  160 W  200 W 300 W
Typ lasera Nd:Yag Nd:Yag Nd:Yag Nd:Yag
Max. średnia moc 120 W 160 W 200 W 300 W
Moc szczytowa impulsu 6 kW 7,5 kW 9 kW 13 kW
Max. energia impulsu 60 J 80 J 100 J 150 J
Czas impulsu  0,4 - 20 ms 0,4 - 20 ms 0,4 - 20 ms 0,4 - 20 ms
Częstotliwość impulsu  1 - 20 Hz (100 HZ) 1 - 20 Hz (100 HZ) 1 - 20 Hz (100 HZ) 1 - 20 Hz (100 HZ)
Średnica plamki 0,2 - 2,0 mm 0,2 - 2,0 mm 0,2 - 2,0 mm 0,2 - 2,0 mm
Zasilanie sieciowe 400/3/50 400/3/50 400/3/50 400/3/50

System laserowy EVO Mobile

Inspiracje naszych klientów i kilka lat rozwoju doprowadziły do całkowitej przebudowy tego systemu spawania laserowego. W rezultacie powstał mobilny system laserowy, który pod względem możliwości manipulacyjnych wyznacza nowe standardy dla otwartych stacji roboczych. Oprócz komfortowych funkcji operacyjnych, zaprojektowanych z myślą o praktyce, dodaliśmy szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań wspomagających proces półautomatycznego spawania laserowego.

Charakterystyka produktu

Dodatkowe plusy

Liczne pomocne funkcje zostały wprowadzone w celu poprawy wydajności. Na przykład funkcja automatycznego spawania pozwala na nauczenie figur geometrycznych (punktów, okręgów, wieloboków) i dalszego ich przetwarzania z predefiniowanymi parametrami spawania. Pozwala to uzyskać znaczny wzrost wydajności.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest możliwość swobodnego obracania układu współrzędnych w przestrzeni. Zapewnia to użytkownikowi możliwość zdefiniowania jako powierzchni obróbki pochyłej płaszczyzny w przestrzeni. W wielu przypadkach spawanie takie jest wyraźnie prostsze.

Całkowicie nowe możliwości manipulacyjne
W wyniku zastosowania nowych rozwiązań powstał system laserowy wyznaczający nowe standardy w zakresie możliwości manipulacyjnych. Mały i kompaktowy, ale o dużym zasięgu roboczym, cechujący się szybką gotowością do pracy i wysoką precyzją, aby sprostać rosnącym wymaganiom użytkowników, takich jak dostawcy usług czy producenci narzędzi.

Elektromagnetycznie sterowane uchylne ramię obrotowe można wysuwać w zakresie od 800 do 1500 mm i obracać wokół własnej osi. Droga posuwu sterowanych osi wynosi 700 mm w X i 400 mm w Y. W pionie system pozwala dodatkowo na ruch do 400 mm. Innymi słowy, każdy proces spawania laserowego może być wykonywany bez konieczności ciągłego pozycjonowania czy regulacji osi.

Super kompaktowy
Dzięki kompaktowej konstrukcji (wysokość 110cm) transport nawet małym minivanem nie sprawia problemów, znacznie zwiększając zasięg w porównaniu do poprzednich systemów laserowych. 

Minimalne czasy dojazdu i powrotu systemu, jak również długi posuw w osiach minimalizują pracochłonność przy spawaniu narzędzi i form.

Super elastyczny
Systemem laserowym EVO Mobile można łatwo poruszać, a dzięki stabilizowanym hamulcom można go pewnie ustawić. Pozycję spawania można ustalić z precyzją do 0,1mm. Dzięki przedłużkom optycznym oraz optycznej głowicy skrętnej 360° praktycznie każdy zakamarek będzie teraz dostępny.

Ekran dotykowy
Intuicyjna obsługa systemu laserowego poprzez 10 calowy ekran dotykowy daje możliwość dostosowania i zapisania ważnych ustawień oraz przywołania ich w dowolnym momencie. Dodatkowo, z pomocą cyfrowej kamery CCD można nie tylko podglądać proces w skali 1:1, ale również zobrazować wyniki napawania.

Opcja: Sterowanie z ORLAS Suite
Modułowe oprogramowanie CAD/CAM ORLAS SUITE z OR Laser zostało stworzone do planowania prawie wszystkich rodzajów obróbki laserowej: znakowania, grawerowania, cięcia, spawania, napawania drutem i proszkiem.

Jest to pierwsze i jedyne kompleksowe oprogramowanie dla przemysłowych aplikacji laserowych, które jest w stanie odczytywać i przetwarzać różne formaty plików i kontrolować wszystkie systemy laserowe.
ORLAS SUITE doskonale nadaje się do wspierania i planowania strategii produkcji. Oprogramowanie obsługuje najpopularniejsze formaty plików CAD 3D, w tym STEP i IGES. System świetnie sprawdza się również jako narzędzie do klasycznych zadań spawalniczych oraz znakowania, a także napawania laserowego na bazie proszku (także do nakładania wielu warstw).

Joystick - obsługa jedną ręką
Wraz z wyświetlaczem funkcje sterowania są centralnym elementem obsługi systemów laserowych. Prędkość posuwu, kierunek osi i inne parametry mogą być sterowane i wykonywane bezpośrednio przy pomocy joysticka. Zwiększa to wydajność podczas spawania, ze względu na fakt, iż modyfikacje mogą być dokonywane bezpośrednio podczas procesu spawania.

Spawanie stało się prostsze dzięki transformacji układu współrzędnych
Naprawy i spawanie dużych i nieporęcznych kształtów zawsze stanowiły znaczne wyzwanie, nawet dla doświadczonych spawaczy. Systemy spawania laserowego EVO z innowacyjną transformacją układu współrzędnych zapewniają doskonałe rozwiązanie. Powierzchnie i krawędzie, które nie są równoległe do osi, można teraz łatwo obrabiać. 

Osie współrzędnych są określane przez trzy punkty, a przy prostym ruchu joysticka w jednym kierunku, system spawania laserowego EVO wykonuje zsynchronizowany ruch we wszystkich trzech osiach równolegle, na przykład do krawędzi formy. Od teraz ręczne ustawianie ostrości i ponowne strojenie nie są już potrzebne.

Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu. Informacje zamieszczone na stronie internetowej mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies w Państwa przeglądarce oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.