DIODELINE OEM

Laser pompowany diodowo
Innowacyjna technologia laserowa od małych do średnich zadań

Najważniejsze cechy:

  • 15 razy efektywniejszy powyżej 20% w porównaniu do optyki
  • Brak zużywających się części
  • System chłodzenia wodą
  • Niskie zużycie mocy w porównaniu z laserami lampowymi Nd:Yag
  • Spawanie w trybie impulsowym i ciągłym CW!
  • Długa żywotność diody pompy laserowej
  • Doskonała i stabilna jakość wiązki laserowej
  • Mała i kompaktowa głowica lasera
  • Kompatybilny z podajnikiem proszku i dyszą proszkową
  • Kompatybilny z oprogramowaniem CAD/CAM Orlas Suite

Dokumenty do pobrania


Diode-pumped Laser

Diodeline - Dokument 2


Parametry:

 
Diodeline 120W 160W 200W 300W  
Typ lasera      laser-diodowy
Max. średnia moc   120W 160W  200W  300W 
Moc szczytowa impulsu   1,5kW 1,5kW  3kW  3kW 
Max. energia impulsu   15J 30J
Czas impulsu     0,1-50 ms
Częstotliwość impulsu                       0,1 - 100 Hz (100 Hz) 
Średnica plamki  0,05-2,0 mm
Zasilanie sieciowe          230/1/50

Diode Line - laser pompowany diodami

Dzięki koncepcji DIODE LINE-pompowanych diodowo systemów laserowych,OR Laser wchodzi w nowy wymiar w dziedzinie obróbki materiałów. Nowa koncepcja imponuje, oferując kilka kluczowych zalet w porównaniu z tradycyjnymi systemami lampowymi.

Poza zwartą konstrukcją i wyjątkowo długą żywotnością, systemy laserowe pompowane diodami odznaczają się 15 razy wyższą efektywnością energetyczną. To nie tylko oszczędność finansowa, ale także cenny wkład w ochronę środowiska. Do prawidłowego działania urządzenia wystarczy 230V. Ze względu na brak części zużywalnych, system praktycznie nie wymaga konserwacji. Dodatkowo system przekonuje doskonałą jakością i stabilnością wiązki nawet przy średnicy plamki 50μm.
Nawet najbardziej wymagające prace spawalnicze nie stanowią problemu dla nowego systemu DiodeLine. OR Laser oferuje lasery o maksymalnej mocy impulsu do 3 kW (średniej mocy 300 W) z długością impulsu od 0,1ms do 50ms przy częstotliwości od 0,1 do 100 Hz.

Charakterystyka produktu

Rozpoznawanie soczewek
W wyniku zastosowania innowacyjnej konstrukcji głowicy rezonatora, system pozwala na zastosowanie soczewek o różnych ogniskowych. System automatycznie rozpoznaje ogniskową soczewki i dokładnie pokazuje aktualną wielkość plamki na panelu sterowania. W zależności od użytej soczewki rozmiar plamki można płynnie regulować za pomocą elektromechanicznego expandera.

Charakterystyka wiązki
Jakość wiązki systemów laserowych opisuje kluczowy wskaźnik, parametr wiązki (BPP) i zasadniczo określa zdolność skupienia wiązki lasera. Zatem mniejsza wartość BPP wskazuje na lepszą zdolność ogniskowania. Najmniejsza teoretyczna wartość dla długości fali 1064 nm wynosi 0,339 mm x mrad. Wartość BPP naszych laserów zaczyna się od 1,4 mm x mrad.

TABELA WARTOŚCI BPP DLA RÓZNYCH DŁUGOŚCI WŁÓKIEN

Włókno: 50 μm ⇒ BPP = 1 – 2 mm x mrad 
Włókno: 100 μm ⇒ BPP = 2 – 5 mm x mrad
Włókno: 200 μm ⇒ BPP = 5 – 15 mm x mrad

Diode Line jako moduł OEM
Diode Line OEM został zaprojektowany jako moduł do montażu w systemie , linii produkcyjnej lub manualnym stanowisku pracy. Moduł jest przeznaczony dla producentów maszyn i przyrządów, którzy chcą połączyć laser do swojego systemu za pomocą prostego interfejsu. Moduły mogą być stosowane na różne sposoby ze względu na ich kompatybilność i elastyczność. Diode Line OEM zawiera zewnętrzny kontroler który może być używany do sterowania laserem oraz ustawiania i zapisywania najważniejszych parametrów lasera. Zewnętrzne systemy sterowania mogą komunikować się z Diode Line OEM za pośrednictwem interfejsów cyfrowych i analogowych. W ten sposób można ustawiać istotne parametry takie jak moc lasera lub nawet pojedyncze impulsy laserowe.

Obsługa za pomocą ekranu dotykowego
Obsługa poprzez 10-cio calowy ekran dotykowy daje możliwość dostępu do wszystkich parametrów i niezliczonych opcji, które mogą być zapisywane i przechowywane bezpośrednio w pamięci. Zachowane dane mogą być przywołane w dowolnym momencie.

Wiele zastosowań, zawsze gotowy do pracy: LRS EVO Diode Line
MEDYCYNA - Implanty do inwazyjnych przeszczepów

INŻYNIERIA LOTNICZA - Elementy silników dla lotnictwa
ELEKTRONIKA -Spawanie elementów klawiatury

Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu. Informacje zamieszczone na stronie internetowej mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies w Państwa przeglądarce oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.