Orlas Creator

3D Metal Printing dla każdego

  • Przenośny kontroler
  • Obrotowa rakla
  • System próżniowy
  • Oprogramowanie ORLAS SUITE
  • Skalowany obszar roboczy
  • Wykorzystanie materiałów jak: stal nierdzewna, stal narzędziowa, kobalt-chrom, aluminium, stopy niklu, tytan, metale szlachetne, metale ziem rzadkich.

ORLAS CREATOR® w połączeniu z autorskim oprogramowaniem CAD/CAM jest samodzielnym systemem druku 3D w metalach. Przyjazny dla użytkownika interfejs ORLAS CREATOR® i oprogramowanie ORLAS SUITE®  stanowią rozwiązanie komplementarne bez konieczności używania innych urządzeń czy oprogramowań. To pierwsza i niedroga drukarka SLM przeznaczona dla małych i średnich firm i instytucji, która charakteryzuje się zarówno nowoczesnym wzornictwem jak  i szerokimi możliwościami.

Dokumenty do pobrania


Druk 3D w metalach

3D Printer - Dokument 2


Specyfikacja

 

Orlas Creator

STOMATOLOGIA I MEDYCYNA
ORLAS CREATOR® to idealne rozwiązanie do produkcji wyrobów dentystycznych i medycznych takich jak narzędzia chirurgiczne, korony, mosty, implanty a także protezy szkieletowe. Technologia ta pozwala na zachowanie wysokiej ekonomiki produkcji. Niepowtarzalne modele mogą być tworzone z zachowaniem najwyższej jakości.

JUBILERSTWO
Drukowanie biżuterii staje się standardem dzięki wysokiej jakości stosowanych materiałów, oraz wyjątkowej precyzji odwzorowania detali. ORLAS CREATOR® umożliwia drukowanie 
z metali szlachetnych, które są popularnie stosowane w przemyśle jubilerskim. Finalny produkt może zostać stworzony prosto z pliku CAD. Ta ekonomiczna metoda produkcji pozwala wyeliminować wiele ograniczeń płynących z tradycyjnych odlewów.

PRZEMYSŁ LOTNICZY
Przemysł lotniczy jest głównym odbiorcą rozwiązań technologicznych tworzonych przy użyciu druku 3D. Już dziś w ten sposób są produkowane finalne komponenty. Tworzone części powstają szybciej i taniej, a ich geometria jest znacznie bardziej zoptymalizowana osiągając niższą masę. Części które dotąd składały się z kilku komponentów, teraz mogą powstać 

w jednym etapie. To tylko niektóre powody dla których druk 3D jest dziedziną chętnie 
stosowaną przez firmy z sektora lotniczego.

PROJEKTOWANIE MASZYN
Drukowanie 3D ze stopów metali jest alternatywą dla toczenia czy frezowania CNC, 
a przede wszystkim jest odpowiednie dla produkcji nisko seryjnej przy tworzeniu złożonych i precyzyjnych wyrobów. ORLAS CREATOR® umożliwia beznarzędziowe tworzenie metalowych komponentów oraz kompleksowych i złożonych geometrii z naciskiem na redukcję wagi, optymalizację procesową oraz redukcję materiałów i energii. Powstające części mogą być teraz produkowane w ciągu zaledwie kilku dni przy minimalnych nakładach obróbki końcowej. Przyśpiesza to jednocześnie czas wejścia produktu na rynek zmniejszając tym samym koszty rozwoju, co byłoby niemożliwe przy zastosowaniu tradycyjnych metod produkcji.

Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu. Informacje zamieszczone na stronie internetowej mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies w Państwa przeglądarce oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.